Program aktywnej integracji Gminy Batorz 2011
„Program aktywnej integracji Gminy Batorz – Twoja szansa”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Informacja zamieszczona w styczniu 2011
Ośrodek Pomocy Społecznej w Batorzu w roku 2011 po raz trzeci przystępuje do realizacji projektu systemowego pt. „Program aktywnej integracji Gminy Batorz – Twoja szansa” w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zapraszamy osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, zagrożone wykluczeniem społecznym, zamieszkujące na terenie Gminy Batorz, będące w wieku aktywności zawodowej (15-64) do udziału w projekcie. Celem głównym projektu jest promocja aktywnej integracji poprzez wsparcie osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym.
Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Batorzu lub telefonicznie.
Ośrodek Pomocy Społecznej
Batorz Pierwszy 52
23-320 Batorz
tel. 015 87-45-819
CZERWIEC 2011
Ośrodek Pomocy Społecznej w Batorzu realizując projekt „Program aktywnej integracji Gminy Batorz – Twoja szansa” informuje, że w miesiącu marcu Komisja Rekrutacyjna wyłoniła beneficjentów ostatecznych projektu. Spośród 6 osób (w tym 3 kobiety i 3 mężczyzn) zakwalifikowanych do udziału w projekcie, 5 z nich stanowią osoby bezrobotne, a jedna to osoba niepełnosprawna, nieaktywna zawodowo. Uczestnicy projektu, w ramach zawartych kontraktów socjalnych, objęci są pomocą finansową oraz wsparciem w formie pracy socjalnej.
Beneficjenci od czerwca uczestniczą w zajęciach reintegracji społeczno – zawodowej Klubu Integracji Społecznej w Janowie Lubelskim. Wybór Klubu Integracji Społecznej, prowadzonego przez Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus”, został dokonany w drodze otwartego konkursu. Udział w zajęciach KIS umożliwi beneficjentom: wyjście ze swojej trudnej sytuacji i włączenia się w życie społeczności lokalnej, zmianę postawy biernej na postawę aktywnego uczestnictwa oraz zdobycie umiejętności zawodowych dających szansę wejścia na lokalny rynek pracy.