Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze 2015

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2015

10 lipca 2015

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze 2015W dniu 5 lipca 2015 r. na stadionie MKS Janowianka zostały przeprowadzone zawody sportowo pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu janowskiego. Zawody rozegrane zostały w oparciu o regulamin z 2011 roku zatwierdzony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Prezesa zarządu Głównego związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, a gospodarzem Urząd Miejski w Janowie Lubelskim.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze tut. Komendy. Rywalizacja wśród strażaków odbywała się w następujących konkurencjach:

• Musztra,
  • Sztafeta pożarnicza,
  • Ćwiczenie bojowe.

Do startu przystąpiło 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 4 Kobiece Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu.

Gminę Batorz reprezentowały dwie jednostki: OSP Aleksandrówka, która zajęła pierwsze miejsce na rozegranych 14 czerwca gminnych zawodach sportowo pożarniczych oraz jednostka OSP Batorz, która uplasowała się na drugiej pozycji.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim dh Henryk Dyguś.

Na trybunach zebrała się szeroka rzesza sympatyków pożarnictwa mocno dopingując startujących strażaków.

Po zaciętej sportowej rywalizacji zwyciężyła jednostka OSP Aleksandrówka, uzyskując w sztafecie czas 61,8 sek., a w ćwiczeniu bojowym 34,7 sek. Pozostałe dwa miejsca na podium uzupełniły jednostki OSP Konstantów oraz OSP Kawęczyn. Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Batorzu zajęła dziewiąte miejsce, uzyskując w sztafecie czas 63,0 sek., natomiast w ćwiczeniu bojowym 44,7 sek. Ponadto druhowie z Aleksandrówki zostali nagrodzeniu pucharem za najlepszy czas uzyskany w ćwiczeniu bojowym.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce drużyna OSP Aleksandrówka z sumą punktów 96,5 pkt.
II miejsce drużyna OSP Konstantów z sumą punktów 99,5 pkt.
III miejsce drużyna OSP Kawęczyn z sumą punktów 101,9 pkt.
IV miejsce drużyna OSP Wierzchowiska I z sumą punktów 102,6 pkt
V miejsce drużyna OSP Biała z sumą punktów 104,1 pkt
VI miejsce drużyna OSP Chrzanów z sumą punktów 109,1 pkt.
VII miejsce drużyna OSP Wola Potocka z sumą punktów 109,6 pkt.