Informacja dla przedsiębiorców

8 lutego 2023

W nawiązaniu do informacji, które otrzymaliśmy od Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, poniżej publikujemy materiały do zapoznania się.

„Szanowni Państwo!
Z wielką radością informujemy, że Pani Elżbieta Witek Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 stycznia 2023 r. przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
https://rzecznikmsp.gov.pl/pani-elzbieta-witek-marszalek-sejmu-rzeczypospolitej-polskiej-postanowieniem-z-16-stycznia-2023-r-przyjela-zawiadomienie-o-utworzeniu-komitetu-inicjatywy-ustawodawczej-projektu-ustawy-dobrowolny-zus/

Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym filmem informacyjnym: Projekt ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców:
https://lublin.tvp.pl/65931488/projekt-ustawy-dobrowolny-zus-dla-przedsiebiorcow?fbclid=IwAR0ce7hz0UuOOBVER2m3UD4UknLHJXB1THPUDuTvLQZIxqDRiKiJxXHJDhw

Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zaangażowanie się w
zbiórkę podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą w sprawie
wprowadzenia dobrowolnych składek na ubezpieczenia społeczne
przedsiębiorców, poniżej przesyłamy:

 1. Listę poparcia (Załącznik nr 1)

 

Im więcej podpisów, tym większa społeczna siła oddziaływania. Dlatego też zachęcamy do zebrania jak największej ilości podpisów oraz odesłania ich na wskazany adres we wskazanym terminie. Ważna informacja – listy poparcia muszą zostać przesłane na wskazany adres fizycznie. Nie liczą się skany ze
względu na ustawowy wymóg własnoręcznego podpisu osoby wspierającej inicjatywę. Podpisane listy wysyłamy na adres: Marek Woch, ul. Biskupia 48C m.16, 04-216 Warszawa.
w celu innej drogi dostarczenia list prosimy o kontakt mailowy:
m.woch4@wp.pl lub dobrowolnyzus@gmail.com

2. Plakat informacyjny (Załącznik nr 2)

Bardzo prosimy o umieszczenie załączonego plakatu w miejscu, gdzie zbierane będą podpisy, czy też w mediach społecznościowych. Niech więcej obywateli dowie się o akcji i ma szansę się zaangażować!

3. Prezentacja edukacyjna (Załącznik nr 3)

Prosimy o zapoznanie się z prezentacją na temat dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Informacje w niej zawarte opatrzone są linkami do artykułów. Prezentację można rozsyłać do jak największej liczby osób w celach informacyjnych.

4. Projekt ustawy oraz uzasadnienie (Załącznik nr 4 i 5)

 

Proponowany projekt ustawy wraz z uzasadnieniem, pod którym zbierane są podpisy. Prosimy o zapoznanie się.

Wszelkie powyższe oraz dodatkowe informacje dot. naszego projektu, znajdą Państwo także pod poniższym linkiem:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców w Polsce | Rzecznik MŚP (rzecznikmsp.pl)
<https://rzecznikmsp.pl/dobrowolny-zus-w-pl/>

Zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najintensywniejszą mobilizację – każdy podpis się liczy. Wszystkie rubryki na listach poparcia muszą być w pełni poprawnie uzupełnione oraz przesłane fizycznie na ww. adres. W razie pytań prosimy o kontakt z fundacją. Pełna mobilizacja i wszystkie ręce na pokład – działamy!

Ostateczny termin na złożenie zliczonych podpisów na listach pod projektem ustawy to *16 kwietnia 2023 roku.* Jednak z uwagi na to, iż jest to ostateczny termin, kiedy podpisy, podkreślamy, muszą być już gotowe, sprawdzone i zliczone, wychodzimy z ogromną prośbą.

Informacja ta jest dla nas niezwykle ważna i wręcz kluczowa, ponieważ podpisy idące w tysiącach, nie będą dla nas możliwe do fizycznego sprawdzenia i zliczenia, kiedy przyjdą do nas wszystkie pod koniec terminu złożenia. Jeśli też mają Państwo czas, bardzo prosimy o wskazanie na oddzielnej kartce, dołączonej do przesyłki z listami poparcia dla inicjatywy, liczbę kartek z listami oraz orientacyjną liczbę podpisów – na pewno bardzo ułatwi nam to proces sprawdzania i liczenia złożonego w formie
podpisu poparcia! Oczywiście jeśli mają Państwo taką możliwość, nie jest to absolutnie obligatoryjne.

Przy okazji bardzo prosimy o podawanie dalej naszych tweetów: https://twitter.com/DobrowolnyZ

Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie oraz współpracę, zmieńmy razem rzeczywistość dla Polskich Przedsiębiorców!

Z poważaniem,
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.”

Urząd Gminy Batorz

Adres Batorz Pierwszy 52A
23-320 Batorz
Fax +48 15 874-51-32
E-mail sekretariat@batorz.gmina.pl
Telefon GMINA: +48 15 874-51-34 WÓJT GMINY: +48 015 874-51-38 ZASTĘPCA WÓJTA: +48 015 874-58-22
Wpłaty Konto główne (podatki, woda, opłata skarbowa) 24 8717 1110 2008 8000 3838 0002 Konto na odpady 44 8717 1110 2008 8000 3838 0030

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 16:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 16:00

Przydatne linki