Dożynki Gminne 2019

20 sierpnia 2019

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Jest to również święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków. Dziękujemy wszystkim rolnikom, którzy przybyli na Dożynki Gminne. Dziękujemy bardzo wszystkim delegacjom z poszczególnych miejscowości .

Organizatorem tegorocznego Święta Plonów, które odbyło się 18 sierpnia, był Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się zbiórką korowodów na Kompleksie Sportowym w Batorzu oraz Mszą Świętą dziękczynną w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Batorzu, którą odprawił ks. proboszcz Zbigniew Swatek. Podczas nabożeństwa pobłogosławił wieńce i chleby dożynkowe.

Po Mszy Św. barwny korowód, poprowadzony przez starostów dożynek panią Marzenę Wlaszczyk z miejscowości Wola Studzieńska Kolonia i pana Jarosława Kowalskiego z Batorza Drugiego, przy dźwiękach orkiestry dętej z  Gminnego Ośrodka Kultury, przemaszerował na Kompleks Sportowy. Według obyczaju starostowie dożynek przekazali na ręce Wójta Gminy Batorz Henryka Michałka bochen chleba.

Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Batorz Henryk Michałek, który powitał przybyłych gości oraz podziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Zaproszenie na uroczystość przyjęła pani Poseł na Sejm RP Gabriela Masłowska, w której imieniu zabrał głos pan Marek Banach. W święcie dożynkowym uczestniczył również pan Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki. Powiat reprezentował Starosta Powiatu janowskiego Artur Pizoń oraz radny Rady Powiatu Marian Grela. Kilka słów do mieszkańców gminy skierowała również pani Marta Wcisło- Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin. Na kompleks sportowy przybył także Wicedziekan Dekanatu Modliborzyce ks. Robert Kusiak- proboszcz parafii w Błażku.

Do Batorza przyjechali także przedstawiciele instytucji około rolniczych  z KRUS w Janowie Lubelskim oraz z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Janowie Lubelskim.

W programie obrzędów dożynkowych znalazła się prezentacja wieńców żniwnych przygotowanych przez sołectwa. Było ich 12, na czele ze starostami:

 1. Aleksandrówka – Bożena Adamek i Marian Brodowski,
 2. Batorz Pierwszy – Anna i Bartłomiej Pastucha,
 3. Batorz Drugi – Agnieszka i Arkadiusz Rojek,
 4. Batorz Kolonia – Anna i Dariusz Wójtowicz,
 5. Błażek – Hanna i Mariusz Kędziora,
 6. Stawce- Agnieszka i Robert Boguń,
 7. Stawce Kolonia – Marlena i Mateusz Mazur,
 8. Samary – Bożena i Roman Sokół,
 9. Nowe Moczydła – Beata i Stanisław Pawłasek,
 10. Węglinek – Anna Zarzeczna i Adam Gnat,
 11. Wola Studzieńska Kolonia – Renata i Piotr Jarzyna,
 12. Wólka Batorska – Anna Wielgomas i Mariusz Szubartowski.

Na scenie wystąpili: kapela ludowa „Swojacy” z Niedrzwicy Kościelnej, Zespoły Artystyczne z Gminnego Ośrodka Kultury oraz Kapela Batorska.

Dożynki Gminne 2019

Urząd Gminy Batorz

Adres Batorz Pierwszy 52A
23-320 Batorz
Fax
E-mail sekretariat@batorz.gmina.pl
Telefon GMINA: +48 15 874-51-34 WÓJT GMINY: +48 015 874-51-38 ZASTĘPCA WÓJTA: +48 015 874-58-22
Wpłaty Konto główne (podatki, woda, opłata skarbowa) 24 8717 1110 2008 8000 3838 0002 Konto na odpady 44 8717 1110 2008 8000 3838 0030

Godziny pracy

Poniedziałek : 8:00 - 16:00 Wtorek : 8:00 - 16:00 Środa : 8:00 - 17:00 Czwartek : 8:00 - 16:00 Piątek : 8:00 - 15:00

Przydatne linki