Czwartek, 23 Listopada 2017

Konkurs na palmę rozstrzygnięty

Celem konkursu była popularyzacja zwyczajów i obrzędów Niedzieli Palmowej, kultywowanie tradycji wykonywania palm, rozbudzenie zainteresowań tradycją ludową wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnikami konkursu były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrówce i Błażku. Spośród wszystkich 30 palm, które do nas wpłynęły, wyłoniliśmy najpiękniejsze i najciekawsze. Palmy były duże, średnie i małe, a wszystkie piękne i kolorowe. Przyznane zostały 3 nagrody główne i 0 wyróżnień.

I miejsce w kategorii najdłuższa palma otrzymał Patryk Wereski z Aleksandrówki.

W kategorii średnia tj. do 1,5m: I miejsce Wcisło Kacper - Moczydła Nowe, II miejsce Radek Wójcik - Aleksandrówka.

Natomiast w kategorii palmy małe zostały przyznane wyróżnienia: Wereska Julia - Aleksandrówka, Sokół Kacper - Aleksandrówka, Kamińska Klaudia - Węglinek, Sulowska Julka - Błażek, Dziewa Hania - Błażek, Kędziora Wiktor - Błażek, Kozak Natalia - Błażek, Panek Kinga - Błażek, Angelika Olek - Moczydła Nowe, Wcisło Bartek - Moczydła. Palmy przez 4 dni zdobiły bibliotekę i były podziwiane przez czytelników. Następnie zostały zabrane do swoich kościołów.

Konkurs na palmę Konkurs na palmę Konkurs na palmę

Korzystając z witryny Gminy Batorz wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się wiecej o plikach cookies - czytaj więcej.

Akceptujesz cookies na tej stronie?