Czwartek, 23 Listopada 2017

Misie w bibliotece

Grupa Przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Batorzu przybyła do biblioteki, aby świętować Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 października. Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą ulubioną maskotkę. Przybyły misie małe, duże, średnie i różnokolorowe. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Były zagadki, układanie puzzli i wyklejanie z gotowych elementów misia.

W ten sposób powstała rodzina Misiów. Święto misia było okazją do rozmowy z małymi czytelnikami na temat poszanowania zabawek i książek z biblioteki, oraz rozbudzenia zainteresowania czytelniczego. Nie obyło się też bez głośnego czytania książki pt. "Miodowe drzewo Kubusia Puchatka". Dzieci poznały historię misia i okazało się, że Miś ma 113 lat.
Mimo coraz atrakcyjniejszych i nowocześniejszych zabawek moda na misie nie przemija – bo Pluszowy miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i nie zastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Po skończonej zabawie dzieci nie chętnie opuszczały bibliotekę.

Misie w Bibliotece Misie w Bibliotece

Korzystając z witryny Gminy Batorz wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się wiecej o plikach cookies - czytaj więcej.

Akceptujesz cookies na tej stronie?