Sroda, 13 Grudnia 2017

Artykuły

Dzień "Pieczonego Ziemniaka"

 Była to międzyszkolna integracja młodzieży (wzajemne poznanie się, zapoznanie i przedstawienie). Dzieci poznały też historię ziemniaka, skąd przybył i od kiedy stał się głównym składnikiem naszego pożywienia  i jego wartości odżywcze. W związku z tym przygotowano wiele atrakcji min.: ognisko,  2  quizy wiedzy o ziemniaku, a także  ziemniaczane konkursy sprawnościowe (rzut ziemniaka do wiaderka, sadzenie i zbieranie ziemniaków, bieg z ziemniakiem na łyżce, skoki w workach, wybór ziemniaka olbrzyma i zrobienie cudaka –kartoflaka) gdzie rywalizowały ze sobą 2 drużyny po 10 osób, reszta dopingowała. Najważniejszy moment tego spotkania to oczywiście ognisko: pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Po przeprowadzonych konkursach- dzieci choć zmęczone miały świetny humor i apetyt- więc kartofelki szybko znikały. Opowiadając  o  tradycji wykopków, wróciliśmy na moment do przeszłości, gdzie jesienią przez ok. 3 tygodnie  dymy unosiły się na polach: palono ogniska, pieczono ziemniaki i ogrzewano się, bo nie zawsze pogoda była sprzyjająca. Był to znak, że trwają wykopki ziemniaków.  Prace wykonywano ręcznie motykami. Trzeba zaznaczyć, że ziemniak  jak wiele innych owoców i warzyw doczekał się swojego święta i jest obchodzony 23 września. Patronem ziemniaka jest św. Tekla.

IMG 0064IMG 0065IMG 0066IMG 0067IMG 0068IMG 0069IMG 0070IMG 0071IMG 0072IMG 0073IMG 0074IMG 0075IMG 0076IMG 0077

Korzystając z witryny Gminy Batorz wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się wiecej o plikach cookies - czytaj więcej.

Akceptujesz cookies na tej stronie?